Godrikův blog

Záležitosti velkého významu nechť jsou brány zlehka. Záležitosti malého významu nechť jsou brány vážně.

Puddle jumper mod

Snad díky vypětí, co mě čekalo na konci minulého školního roku, jsem se po pár týdnech prázdnin cítil tak nějak „zbytečně“. V takových chvílích většinou člověka napadají různé možnosti seberealizace. A protože na Alfatestu soustavně pracovat nešlo, rozdělal jsem, jako jeden ze stovek členů PCTuning fóra, svůj vlastní mod (neboli úpravu PC skříně). Škola mě zasekla symbolicky - troufám si tvrdit pár dní před dokončením. Ale i tak se práce neztratí, takže se podívejte na fotky, čemu jsem se o prázdninách mimo jiné věnoval.

Nadpis

Šetřím na Conroe kde se dá a z toho vyplívá, že novou case jsem si nemohl dovolit a i vzhledem k tomu, že to je můj první, „zkušební“ mod, jsem se rozhodl si to teda vyzkoušet na klasické EuroCase (četl jsem o jejích úpravách hodně, a možná i z poloviny věděl, do čeho du :) ).

Styl se dal odvodit už z názvu - mod ve stylu Puddle jumperu z SGA. Kdo je nezná, ať si tuhle povinnou seriálovou čumendu doplní.

Ostřílení hoši z PCT fóra často jenom mávli rukou se slovy „nuda“, když jsem oznámil, že case chci jenom prosvítit a udělat antické ovládání a ne modelovat ji do tvaru „roury“, ale našlo se i dost lidí, kteří mě podpořili, a žádná reakce typu [blijící smajl] se nevyskytla, takže to zřejmě nebylo (a teda není) tak špatné.

Uvidíme, kdy a jestli se mi podaří case dokončit. Věřím že dřív nebo později ano; a snad i docela realisticky. Na čem teď prohlížím net je vidět na posledním obrázku. Sám už jsem si tak nějak zvykl, ale třeba mě někdo zas upomene, ať s tím modem už hnu :). Tak jo, podívejte se na fotky:

Úplný začátek moddingu - zploštění mechanik a jejich následné tmelení. V pozadí předpotopní, leč dobře funkční, přímá bruska.

puddle jumper mod - broušení mechanik

Sklíčka na předek case + náčrtek 1:1

puddle jumper mod - sklíčka s náčrtkem

Řezání a vrtání dír v plastu masky

puddle jumper mod - vrtání masky

Už vyřezané díry a na sucho vsazený display, který příjde ještě upravit

puddle jumper mod - display nasucho

Ovládací sklíčka pro display

puddle jumper mod - ovládací sklíčka

Na sucho sestavený spodek masky s větrákem a regulátory napětí

puddle jumper mod - ovládací oblast

Nicneříkající, ale hlavně že hezký, detail na potenciometry (upilovanej potenciometr? To je zbraň nějaký mafie ve Startreku?)

puddle jumpere mod - potenciometry

V součastné době zakonzervované a uklizené šasi

eurocase