Godrikův blog

Záležitosti velkého významu nechť jsou brány zlehka. Záležitosti malého významu nechť jsou brány vážně.

Noční fotografie ze starých černovic

4. listopadu jsem byl se ségrou udělat nějaké fotky z okraje brněnské čtvrti Starých Černovic. Můžete se podívat na několik obrázků, co jsem pořídil.

Fotky to nejsou nijak oslnivé, nicméně dělal jsem co šlo. Fotím s malým kompaktem Sony DSC-P200, a většinu věcí jsem fotil na různých přírodních „stativech“ a podobně. Při pořizování fotky „Brno zádumčivé“ mi téměř umrzala ruka. Musel jsem fotit na několikrát a každá expozice trvala mezi 13-15s + zhruba stejně na zpracování fotky. Když jsem celou tu dobu měl ruku přitisklou na kovovém těle foťáku a konstrukci mostku, udivuje mě ještě teď, že jsem byl i potom schopen něco ostře vyfotit.

Ale celkově to byl pěkný výlet, určitě si zas z jara na nějakou periférii zajedu, v zimě je město tak nějak strnulé a nesvé.

Poprvé, nicméně jako vzor pro všechny další fotky, přidávám test gammy - u tmavých fotek byste mohli nezáměrně přicházet o kontrasty. Měli byste vidět alespoň přibližně polovinu kruhu, pokud vidíte celý, máte monitor nakalibrován dobře, pokud vidíte jen černý čtverec, fotky se vám budou jevit tmavší než jsou a neuvidíte některé detaily v tmavých odstínech.

Brno zádumčivé: