Godrikův blog

Záležitosti velkého významu nechť jsou brány zlehka. Záležitosti malého významu nechť jsou brány vážně.

Lucid desktop: Miranda, Rainmeter, Rainlendar

Nedávno jsem začal používat kalendář na plochu Rainlendar, a protože krom užitečnosti se mi hodně zalíbil i skin Lucid, který jsem si pro něj stáhl, nedaly na sebe jeho konverze pro další programy dlouho čekat. Po slušném monitoru systémových veličin jsem bažil dlouho, a tak jsem si upravil Lucid pro Rainmeter. Jestli používáte ICQ, tak čtěte rozhodně dál, protože posledním (ale zdaleka nejtěžším) krokem byla Miranda (kterou jsem před tím ještě nikdy neskinoval)(a mimochodem, jde o nejlepší program na icq, který existuje). Nakonec se zadařilo a s pomocí Wickiho vám teď dávám něco, co bych mohl stejně dobře nazvat Godric's Miranda Pack, ale ve skutečnosti je to mnohem víc. Užijte si celou jednolitou plochu!

Celá sestava užitečných programů obsahuje Rainmeter (pro měření veličin systému), Rainlendar2 (jako kalendář/organizér/úkolníček přímo na ploše) a Mirandu (jako komunikátor přes ICQ a další sítě), všechny v jednotném vzhledu, který jsem nachystal. navíc ještě přihazuju tapetu plochy, kterou aktuálně používám, a která dobře ladí s Lucid skinem v programech.

Miranda

Miranda je program pro komunikaci přes protokol ICQ (pokud máte např. ICQ 5 nebo 6 tak máte program, ale připojit na ICQ s vaším číslem a přezdívkou a psát si s kamarády můžete i přes jiné programy, Miranda je jedním z nich).

Proč přejít na mirandu? Pár důvodů za všechny: žádné reklamy, libovolně upravitelná, možnost jednoduše si přidat další funkce jako TV program, RSS čtečku, automatické nahrávání souborů na váš web a rozesílání odkazů kamarádům, možnost vybrat si vlastní smajlíky, nové vlastní xStatusy a stovky dalších.

Moje otevřené okno Mirandy je napravo. Dialog s posíláním zpráv a smajlíky je vidět dole (klikněte pro zvětšení).

Kompletní Godric's Miranda Pack, kde stačí jen vyplnit ICQ číslo a heslo, si můžete stáhnout tady:

Godric's premium miranda pack

Rainmeter

V dalším textu už se nebudu zabývat věcmi typu „jak rozbalit“, „kde najít/jak změnit conf.ini“ a podobně.

Rainmeter slouží k zobrazení systémových veličin, dá se i provázat se speedfanem a ukazovat pak teploty, ale já toto nepoužívám. Nastavení rychlosti internetu do grafu se provádí v souboru Lucid.ini, kde si najdete část „net“ a MaxValue přepíšete na požadovanou hodnotu (implicitně je tam 2097152, čili 2Mbit)

Ke stažení:
Skin Lucid pro Rainmeter
Rainmeter 0.14 přímo odsud
Stránky rainmetru (odkaz)

Rainlendar

Rainlendar je v podstatě organizér na plochu. Má hromadu funkcí a oken, nicméně já používám aktivně jenom to-do list, kalendár a nadcházející události. Ve skinu jsou k dispozici dvě verze, jedna dává k datumům s událostí vykřičník, jedna ne. Je v podstatě na vás, kterou vyberete.

Ke stažení:
Skin Lucid pro Rainlendar
Rainlendar 2.3 přímo odsud
Stránky Rainlendaru2 (odkaz)

Tapeta

Tyto dvě tapety na plochu jsem úspěšně použil, ale jednoduchý Lucid skin bude dobře ladit ke každému světlejšímu pastelovému pozadí. Některé (zejména tmavé a černé) tapety se s Lucid skinem nesnášejí, trpí pak oboje, a uživatel vůbec nejvíc, doporučuju nezkoušet.

Tapety si můžete stáhnout odsud:
Tapeta 1 (aktuální)
Tapeta 2 (nv vs. ati)
Tapeta 3 (firefox)